Vlastivědný výlet žáků 5. ročníků

Ve středu 16. října se vydali žáci našich pátých ročníků spolu se svými třídními učitelkami a paní asistentkou Janou Bdinkovou na vlastivědný výlet do Brna. Cílem bylo vidět na vlastní oči historické památky moravské metropole, o kterých si školáci nedávno povídali v hodinách vlastivědy.

Všichni se především těšili na Staroměstskou radnici s pověstnou křivou fiálou, drakem a dřevěným kolem, na neslušného mužíčka na kostele sv. Jakuba a na brněnský orloj na náměstí Svobody. Velkým překvapením byla pro všechny zúčastněné katedrála sv. Petra a Pavla. Při vstupu do katedrály se nám dostalo milé nabídky průvodcovství od místní zaměstnankyně, která nás nejen seznámila s jeho historií a interiérem, ale díky ní jsme také nahlédli do prostor, do kterých se běžně návštěvníci tohoto kostela nedostanou.

Výlet do historického centra Brna se nám vydařil a my se již těšíme na další.

Mgr. Jitka Ponzerová a Mgr. Jana Zoubková